Concertzender Live | Concertzender | Klassiek, Jazz, Wereld en meer
logo
Search for:
spinner

Concertzender Live

vr 17 jan 2025 14:00 uur

Het Orlando Festival (Theater Kerkrade) had heel wat hoogstaande uitvoeringen op de jaarlijkse agenda tot het in 2023 door het wegvallen van een regionale financiering noodgedwongen moest ophouden te bestaan. Gelukkig hebben we bij de Concertzender, dankzij chef-technicus Wijnand de Groot flink wat opnames van de concertreeksen.

Leo A. De Bock put nu al voor de derde keer uit die opnames voor alweer een nieuwe aflevering van Concertzender live. Hij serveert werk van Guillaume Lekeu, Rudolf Escher, een “nutteloze kleinigheid” van Johannes Brahms, een “onbeduidend werkje” van Peter Iljitsj Tsjaikovski en onder andere de Cellosonate op. 69 van Ludwig von Beethoven, dit alles uitgevoerd door gerenommeerde musici.

Guillaume Lekeu

Speellijst:

 

Rudolf Escher (1912-1980)

Sonate voor twee fluiten: Allegro deciso, Moderato, Presto

Inge Geerlings en Marjolein Vermeeren, fluit

 

Johannes Brahms (1833-1897)

Strijkkwartet nr.3 op.67: Vivace – Andante – Agitato (Allegretto non troppo) -Poco Allegretto con Variazioni

Weinberg Quartet: Xenia Gamaris  en Anna Yanchisina, viool, Ksenia Zhuleva, altviool en Peter Karetnikov, cello

 

Ludwig von Beethoven (1770-1827)

Sonate nr. 4 op. 23: Presto, Scherzo, Allegro molto

Katherine Downlingh, piano en Kristian Winther, viool

 

Peter Iljitsj Tsjaikovski (1840-1893)

Herfstlied, uit De Seizoenen, opus 37

Alman Kay, klarinet en het Weinberg Quartet

 

Ludwig von Beethoven

Grande Sonate op. 69: Allegro ma non tanto, Scherzo, Allegro molto, Adagio cantabile en Allegro vivace

Kimi Makino, altviool en Elena Nemtsova, piano

 

Guillaume Lekeu (1870-1894)

Adagio voor Strijkorkest

Malevich Ensemble: Andrey Roszyk viool, Ian Psegodschi, altviool , Stéphane Giampellegrini, cello en George Voylochnikov, piano.

 

Opnametechnicus: Wijnand de Groot

De concerten vonden plaats in augustus 2022 als onderdeel van het Orlando Festival, telkens in Theater Kerkrade.

Coverfoto: Elena Nemtsova

 

 

 

 

 

Samenstelling & presentatie:
close
Om deze functionaliteit te gebruiken moet u zijn. Heeft u nog geen account, registreer dan hier.

Maak een account aan

Wachtwoord vergeten?

Heeft u nog geen account? Registreer dan hier.

Pas het wachtwoord aan